Гаряча Новина! Тільки труба Aquatherm blue pipe MF OT відповідає усім вимогам Державної програми “Енергодім”

14:58 4/1/2023

77/15.08.2022 року

Кому:    Керівникам ОСББ

Проектантам

Монтажним фірмам

Шановні Пані та Панове!

            Як Ви вже мабуть знаєте, згідно Державної програми «Енергодім», яка затверджена Кабінетом Міністрів України від 16.08.2019р., Фондом Енергоефективності проводиться відшкодування до 70%  вартості заміни труб для водопостачання та опалення для ОСББ. У зв’язку з цим просимо ознайомитись з важливою інформацією щодо застосування для цієї програми труб Акватерм.

При заміні труб опалення важливо на стадії проектування закласти труби, що відповідають ДБН В.2.5-67:2013 «Опалення, вентиляція та кондиціювання» розділ 6.6 «Трубопроводи», оскільки під час погодження проекту Фондом Енергоефективності і при верифікації виникають проблеми. Ці недоліки в подальшому обходяться ОСББ затримкою документації на перероблення проектів, а також проблемами отримання компенсації при верифікації.

ОСББ можуть використовувати трубу будь-якого виробника, що відповідає нормам ДБН,  але не можуть використовувати в проектах труби з низькосортним матеріалом, оскільки вони точно не відповідають критеріям ДБН, а отже і критеріям Фонду Енергоефективності. Звичайно, недобросовісні виконавці робіт можуть замінити якісну трубу на китайську або турецьку, але в цьому випадку обов’язково будуть переробки проекту і конфлікти із замовниками по верифікації і експлуатації трубопроводів.

Одним із варіантів, що на 100% відповідає всім вимогам, є труба для опалення та кондиціювання з робочими температурами від -20С до +95С з абсолютним захистом від проникнення кисню. Таку трубу в Європі виробляє лише компанія Aquatherm GmbH (Німеччина) і її запатентована назва  «aquatherm blue pipe MF ОТ» .

Згідно ДБН В.2.5-67:2013 «Опалення, вентиляція та кондиціювання» розділ 6.6 «Трубопроводи» пункта 6.6.1. вказано:

Для трубопроводів систем опалення, внутрішнього теплопостачання, охолодження, кондиціонування, повітряного душування та повітротеплових завіс (далі – трубопроводи) слід застосовувати сталеві, мідні, полімерні (у тому числі металополімерні) труби, які призначені для цього за відповідними нормативними документами.

Із сталевими приладами та обладнанням (сталеві штамповані радіатори, сталеві мембранні розширювальні баки, тонкостінні замикальні або обвідні трубки приєднувальної гарнітури опалювальних приладів тощо), котре має обмеження вмісту розчиненого кисню в теплоносії, слід застосовувати полімерні труби з антидифузійним прошарком, що забезпечує киснепроникність не більше ніж 0,1 г/(м3 ·добу) за температури води 40 °С.

У труб aquatherm blue pipe MF ОТ цей показник становить 0,01 мг/(м3 ·добу), що в 10 тисяч раз менше (!!!) допустимого значення.

Отже труби aquatherm blue pipe MF ОТ абсолютно відповідають ДБН В.2.5-67:2013 !!!

Керівник проектного відділу                                                           Зеновій Бакум

Компанії Акватерм-Україна                                                              050-417-35-81